INTELIGENTNY DOM

 

Instalacja elektryczna wyposażona w możliwość zdalnego zarządzania zasobami oświetlenia, ogrzewania, furtką, bramami, roletami oraz alarmem, urządzeniami wentylacji i sprzętem Audio-Video to właśnie instalacja typu Inteligentny Dom. Najczęściej w budynku zamontowany jest w ekran dotykowy LCD gdzie kliknięcie określonej ikony spowoduje wykonanie sprzężonej z nią funkcji. W ten sposób z jednego miejsca  sterujemy na przykład:

  •  oświetleniem tradycyjnym oraz LED RGB, budując kolorowe sceny świetlne,
  •  gniazdami 230V, wyłączjąc  ładowarki i odbiorniki w trybie czuwania
  •  temperaturą indywidualnie w pokojach, wg harmonogramu lub obecności,
  •  alarmem z wykorzystaniem czujek ruchu do ochrony i do automatyki oświetlenia korytarzy
  •  roletami zależnie od siły wiatru, nasłonecznienia lub pory dnia
  •  dodatkowo integrując sprzęt Hi-Fi wpływając na rodzaj i sposób prezentacji muzycznych.

Możemy tworzyć całe sekwencje zdarzeń które wykonają się samoczynnie gdy spełniony zostanie określony warunek.

Rozbudowując dalej system  uzyskamy np: powiadomienie  sms o zalaniu pralni lub powrocie dzieci ze szkoły. To wszystko dla  komfortu, bezpieczeństwa i oszczędnosci. A gdy nie będzie Nas w domu system może np udawać obecnosć gospodarza samodzielnie zmieniając światła, poruszając roletami, przełączając programy w radio lub TV.

                   

Produkt doskonale nadaje się do rezydencji, małych hoteli, kościołów, sal konferencyjnych oraz mieszkań. Wykorzystując atuty oprogramowania możemy sterować nie tylko gniazdami, oświetleniem lub ogrzewaniem ale np: ogrodem, sauną, wieżą Hi-Fi, rekuperacją, etc. Te możliwości mamy oczywiście  na panelu, w internecie lub telefonie .

Prowadzimy doradztwo, uruchomienie i serwis instalacji Inteligentego Domu. Wspólnie analizujemy potrzeby Inwestora, słuchamy jego zdania równocześnie podpowiadamy i proponujemy różne rozwiązania oraz funkcjonalności. W ten sposób powstaje projekt Inteligentnego Domu. Dokumentację elektroniczną najczęściej tworzymy  w AutoCAD. Potem dopiero przechodzimy do etapu wykonastwa.

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem kilku systemów, od wielu lat specjalizujemy się w technologii  Nexwell. Oferujemy wersję ekonomiczną typu Fox  sterowaną lokalnie i smartfonem, oraz wersję o dużych możliwościach rozbudowy i integracji typu Nexo. Obie wersje to produkty wymagające okablowania.

                                               

Certyfikowany Instalator Podkarpackie